Szczegóły postępowania CPiS/2014/0205

Pokaż starsze  Pokaż nowsze


OGŁOSZENIE o postępowaniu, o wartości poniżej 30 000 EURO, prowadzonym bez stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

Nazwa (firma) i adres zamawiającego:
Dolnośląska Inicjatywa Samorządowa Sp. z o.o.; ul. Kotlarska 42, 50-151 Wrocław

Tytuł realizowanego projektu w ramach POIiŚ (działanie i Priorytet):
Tytuł projektu: Rekultywacja dolnośląskich składowisk odpadów komunalnych.
Nazwa programu operacyjnego: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.
Numer i nazwa priorytetu programu operacyjnego: Priorytet: II oś - Gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi.
Numer i nazwa działania programu operacyjnego: Działanie: 2.1 Kompleksowe przedsięwzięcia z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych.

Tryb udzielenia zamówienia: negocjacje

Określenie przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest koncepcja wraz z wizualizacją rozwiązań ścieżek edukacyjnych, poprzez zaprojektowanie niewielkich obiektów użytkowych służących rekreacji, utrzymaniu porządku, a także obiektów architektury ogrodowej spełniającej edukacyjne cele projektu polegające na prowadzeniu kampanii edukacyjnej dotyczącej gospodarowania odpadami, ukierunkowanej między innymi na działania ograniczające powstawanie odpadów, ponowne ich użycie i inne metody przywracania wartości odpadom, które zlokalizowane będą na 9 zrekultywowanych składowiskach odpadów objętych projektem „Rekultywacja dolnośląskich składowisk odpadów komunalnych”.
2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca w ramach zatwierdzonej przez Zamawiającego koncepcji oraz wizualizacji, wykona:
1) projekt zagospodarowania terenu (rysunki, szkice, projekty wykonawcze),
2) kosztorys inwestorski zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 roku, Nr 130, poz. 1389).
3. Wykonawca – w imieniu Zamawiającego – dokona, zgodnie z zapisami art. 30 ustawy Prawo budowlane, zgłoszenia właściwemu organowi wykonania zaprojektowanych robót budowlanych, a w przypadku sprzeciwu organu – zmieni projekt na nie wymagający decyzji o pozwoleniu na budowę lub własnym staraniem i na własny koszt uzyska na wykonany projekt decyzję o pozwoleniu na budowę.
4. Do zagospodarowania pod ścieżkę edukacyjną planuje się przeznaczyć ok 100 m2 zwartego obszaru z czego teren utwardzony to ok. 50 m2.
5. Podstawowe informacje o Projekcie:
1) Ogólna charakterystyka projektu:
Dolnośląska Inicjatywa Samorządowa Sp. z .o.o. została utworzona na potrzeby realizacji Projektu „Rekultywacja dolnośląskich składowisk odpadów komunalnych” (Numer projektu: POIS.02.01.00-00-007/13). Nadrzędnym celem Projektu jest zminimalizowanie negatywnego oddziaływania na środowisko, który zostanie osiągnięty poprzez rekultywację składowisk odpadów komunalnych na terenie 9 gmin, położonych na terenie województwa dolnośląskiego, tj.:
1) Gminne składowisko odpadów zlokalizowane w Sulikowie,
2) Gminne składowisko odpadów zlokalizowane w Polanicy Zdrój,
3) Gminne składowisko odpadów zlokalizowane w Bystrzycy Kłodzkiej,
4) Gminne składowisko odpadów zlokalizowane w Ziębicach,
5) Gminne składowisko odpadów zlokalizowane w Stróży (gm. Mietków),
6) Gminne składowisko odpadów zlokalizowane w Strzegomianach (gm. Sobótka),
7) Gminne składowisko odpadów zlokalizowane w Sulęcinie (gm. Siechnice),
8) Gminne składowisko odpadów zlokalizowane w Przemkowie,
9) Gminne składowisko odpadów zlokalizowane w Jędrzychowicach (gm. Zgorzelec),
oraz przywrócenie walorów krajobrazowych terenom składowisk poprzez nasadzenia i nasiania roślinności. W ten sposób zapewniona zostanie reintrodukcja gatunków pożądana na tych terenach. Składowiska odpadów, także nieczynne, stanowią zagrożenie dla ludzi i środowiska, ponieważ mogą wciąż emitować niebezpieczne substancje do wszystkich jego komponentów. Dlatego nadrzędnym celem Projektu jest zminimalizowanie negatywnego oddziaływania na środowisko.
Składowiska przewidziane do rekultywacji zostały zamknięte i zaprzestano przyjmowania do nich odpadów. Obecnie prowadzone prace rekultywacyjne polegają na uporządkowaniu skarp i wierzchowiny składowisk, zapewnieniu odgazowania złoża, uszczelnieniu przed migracją wód opadowych.
Na zrekultywowanych składowiskach 9 gmin zostaną posadzone rośliny oraz powstaną ścieżki edukacyjne, do których dostęp będą mieli mieszkańcy lokalnych społeczności i wszyscy zainteresowani.
Celem utworzenia ścieżek edukacyjnych jest prowadzenie kampanii edukacyjnej dotyczącej gospodarowania odpadami ukierunkowanej między innymi na działania ograniczające powstawanie odpadów, ponowne ich użycie i inne metody przywracania wartości odpadom.
6. Sposób i zakres realizacji projektu musi być zgodny z „Zasadami promocji projektów dla beneficjentów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013”.

Warunki udziału w postępowaniu, opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków oraz wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
1. W postępowaniu biorą udział wykonawcy spełniający warunki udziału. Wykonawców nie spełanijących warunków udziału wyklucza się z postępowania.
2. Wykonawca spełnia warunek udziału, jeżeli w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej dwie usługi wykonania koncepcji wraz z wizualizacją lub zaprojektowania ścieżek edukacyjnych lub dwie roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu lub mała architekturą.
3. Celem potwierdzenia spełniania warunków udziału w postepowaniu Wykonawca składa wraz z wnioskiem wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług lub robót budowlanych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie (np. referencje). Dopuszcza się złożenie samych referencji.

Prowadzenie postępowania.
1. Do negocjacji oraz do składania ofert Zamawiający zaprasza wszystkich wykonawców, którzy złożyli w terminie wniosek i potwierdzili spełnienie warunków udziału.
2. Prowadzone negocjacje mają charakter poufny i mogą dotyczyć wszelkich aspektów zamówienia. Żadna ze stron nie może bez zgody drugiej strony ujawnić informacji technicznych i handlowych związanych z negocjacjami.
3. Negocjacje prowadzi się do momentu, gdy jest możliwe określenie, w wyniku porównania rozwiązań proponowanych przez wykonawców, rozwiązania najbardziej spełniające potrzeby Zamawiającego.
4. Przed zaproszeniem do składania ofert Zamawiający może dokonać zmiany wymagań będących przedmiotem negocjacji.
5. Wraz z zaproszeniem do składania ofert zamawiający przekazuje specyfikację istotnych warunków zamówienia.
6. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli:
1) jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, chyba że niezgodność oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia nie powoduje istotnych zmian w treści oferty,
2) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;
3) została złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub niezaproszonego do składania ofert.

Termin wykonania zamówienia: Zakończenie: 31.05.2015 r.

Kryterium oceny ofert: Cena - 100%

Miejsce, sposób, termin składania wniosku: Wniosek (zawierający co najmniej identyfikacje wykonawcy oraz referencje) należy przesłać za pośrednictwem poczty, kuriera na adres Dolnośląska Inicjatywa Samorządowa Sp. z o.o. z/s we Wrocławiu, ul. Kotlarska 42, 50-151 Wrocław, bądź elektronicznie na adres e-mail: m.wcislo@dis.org.pl, w terminie do dnia 25 sierpnia 2014 r. do godz. 14.00

Miejsce, sposób, termin składania wniosków: Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w sekretariacie Dolnośląskiej Inicjatywy Samorządowej Sp. z o.o.; ul. Kotlarska 42, 50-151 Wrocław lub przesłać na adres: m.wcislo@dis.org.pl w terminie do dnia 25 sierpnia 2014 r. do godz. 14:00.
Wniosek musi być sporządzony w języku polskim i złozony w formie pisemnej lub pocztą elektroniczną. Dokumenty dołaczone do wniosku sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
Każdy Wykonawca może złożyć tylko jeden wniosek. Nie dopuszcza się składania wniosków częściowych lub wariantowych.

Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują, zgodnie z wyborem zamawiającego pisemnie na adres Dolnośląskiej Inicjatywy Samorządowej Sp. z o.o.; ul. Kotlarska 42, 50-151 Wrocław, mailowo (m.wcislo@dis.org.pl) lub faksem (fax 71 345 89 66) Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub mailem każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.

Pokaż wszystkie postępowania w 2014 roku


 
zamowienia@spamtrap.ovh